Przedszkole Pluszowy Domek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pluszowy Domek działa od 2006 roku. Dzisiaj to przedszkole z oddziałem żłobkowym. Działamy na podstawie wpisu do ewidencji placówek niepublicznych numer 11/NP/12.

Przedszkole mieści się w specjalnie do tego celu wybudowanym, spełniającym wszystkie wymogi budynku. Do dyspozycji dzieci są przestronne, słoneczne i bardzo dobrze wyposażone sale edukacyjne i zabaw. Z budynku, dzieci bezpośrednio mają dostęp do okalającego przedszkole ogrodu i dwóch placów zabaw.  Dodatkowo dla młodszych dzieci do dyspozycji pozostaje taras, który wiosną i latem zamienia się w „mini plac zabaw”, co umożliwia zdecydowanie częstsze przebywanie i prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu. Plac zabaw jest wydzielony od reszty ogrodu, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort zabawy. Duży plac zabaw wyposażony jest w zabawki typu „małpi gaj”, piaskownice, huśtawki, trampolinę, zjeżdżalnie, domki i wiele innych atrakcji. Mniejszy plac ma utwardzoną nawierzchnię, służy dzieciom do nauki jazdy na rowerkach, hulajnogach i do gry w mini koszykówkę.  Całe wyposażenie spełnia wysokie wymagania i normy wskazane między innymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną

Nie zapominając o Rodzicach, przy przedszkolu utworzono miejsca parkingowe, co ułatwia przywożenie i odbieranie dzieci.

14przedszkole wkomponowany w tekstDużym atutem Pluszowego Domku jest jego lokalizacja. Usytuowany jest z dala od głównej drogi, a mimo to dojazd zapewniony jest gminną drogą asfaltową. Droga przy przedszkolu kończy się wejściem do lasu Chojnowskiego, dzięki czemu organizujemy spacery i wycieczki przyrodnicze dla dzieci. Wyprawy do lasu nie są jedynymi atrakcjami związanymi z położeniem przedszkola. W bliskim sąsiedztwie znajdują się dwie stadniny, które odwiedzane są przez dzieci.

Pluszowy Domek od lat kultywuje tradycje bezpiecznego, ciepłego i przyjaznego dzieciom miejsca. Dobra atmosfera sprzyja nie tylko rozwojowi maluchów, ale pozwala na nawiązanie wzajemnych relacji pomiędzy Rodzicami i zdecydowanie sprzyja lokalnej integracji.